O co nas pytacie najczęściej?
Poniżej prezentujemy listę najczęściej zadawanych pytań, wraz z odpowiedziami.
Poniżej prezentujemy listę najczęściej zadawanych pytań, wraz z odpowiedziami.
Warunkiem podstawowym jest brak opadów, temperatura powyżej 5 stopni C oraz wilgotność niższa niż 80%. Oczywiście nie może być również silnego wiatru, który by rozpraszał farbę.
Używamy wysokociśnieniowych myjek wodnych marki Kärcher podających wodę o ciśnieniu 300 bar. Takim strumieniem wody można skutecznie oczyścić dach z brudu i ze wszelkich zanieczyszczeń.
Tak. Prowadzimy normalną, zarejestrowaną działalność gospodarczą pod numerem NIP 5512536048 jako Widart Mariusz Niemczyk.
W odpowiednich warunkach meteorologicznych jesteśmy w stanie pomalować dach 150 – 200 m2 w ciągu maksymalnie 2 dni.
Pierwszym czynnikiem mogących podnieść koszty renowacji dachu to jego aktualny stan techniczny – ilość rdzy oraz ewentualne perforacje wymagające dorobek blacharskich.
Drugim czynnikiem jest istniejąca już powłoka malarska. Bardzo często zdarza się, że poprzednia farba odchodzi od podłoża i złuszcza się. W takim przypadku przed malowaniem należy ją dokładnie usunąć przed nałożeniem nowej warstwy a czynność ta musi być dokładnie przeprowadzona. W przeciwnym razie nowa farba będzie też będzie odchodzić od podłoża
Tak. Wystawiamy pisemną gwarancję na wykonaną pracę. Długość gwarancji uzależniona od stanu technicznego dachu oraz rodzaj wykorzystanej farby.
Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.
Malowanie ręczne jest w wielu przypadkach najskuteczniejsze. Pędzlem można dobrze dotrzeć do wszystkich zakamarków takich jak okucia kominów, skosy, wcięcia, ewentualne daszki. Pędzel również wyrównuje rozciera zanieczyszczenia i farba dociera do wszystkich załamania i nierówności podłoża. Malowanie ręczne również jest niezastąpione przy konserwacji elementów ażurowych lub tworzących jakiś profil geometryczny. Niestety jest mniej wydajne i droższe.
Malowanie agregatem jest najlepszym rozwiązaniem dla małych i dużych ale mało skomplikowanych powierzchni. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie w krótkim czasie pomalować każdy dach gwarantując równocześnie jakość, równomierność i powtarzalność powłoki malarskiej. Niektóre farby (np. JOTUN) ze względu na swoje parametry np. gęstość – można nakładać tylko przy użyciu agregatu hydrodynamicznego.
Powierzchnię dachu należy obliczyć poprzez zsumowanie wszystkich płaskich powierzchni – spadów (prostokąty, trójkąty, trapezy) tworzących razem bryłę dachu.
Jeżeli dach jest kryty blachą trapezową, falistą lub blachodachówką należy uwzględnić całkowitą powierzchnię do malowania zależną od wysokości trapezu bądź fałd. Z doświadczenia wiemy, że do obliczonej wstępnie powierzchni dachu z blachy falistej lub dachówki należy dodać 20% i wtedy w miarę dobrze odpowiada to rzeczywistości.